В София се проведе шестата Научно-практическа Конференция на НСОПЛБ
14.10.2014В София се проведе шестата Научно-практическа Конференция на НСОПЛБ
Националното сдружение на общопрактикуващите лекари в България (НСОПЛБ) проведе на 13 септември в гр. София шестата Научно-практическа конференция от програмата за продължаващо медицинско обучение за ОПЛ. Форумът се състоя в Интер Експо Център.
Конференцията беше открита от доц. д-р Любомир Киров, Председател на НСОПЛБ.
Доц. Любомир Киров, Председател на НСОПЛБ
На събитието се събраха ОПЛ от няколко области: София, София-област, Перник, Кюстендил. Удоволствие за нас беше да посрещнем и колеги от Разград, Враца и няколко други по-отдалечени области в страната.
Всички ОПЛ имаха възможността да посетят и фирмените щандове за да се запознаят с новостите във фармацевтичния сектор, както и да обменят опит.
Колегите с интерес пристъпиха към залата, където имаха удоволствието да получат нови и интересни знания, както и да затвърдят всичко онова, която ги съпътства в общата медицинска практика.
Темите, включени в програмата, бяха в областта на актуални заболявания в общата медицинска практика – кардиология, хематология, ендокринология, нефрология, дерматология, неврология, психиатрия и др.
Лекциите, осигурени от НСОПЛБ, изнесоха водещи специалисти в съответната област:
Проф. д-р Боряна Делийска, дмн, Клиника по нефрология към УМБАЛ "Царица Йоана - ИСУЛ", гр.София, представи темата: "Диференциална диагноза на протеинуриите". В нея бяха разгледани заболяванията, протичащи с протеинурия, видовете протеинурия, диференциалната диагноза и поведението на ОПЛ при пациенти с протеинурия и др.
Проф. д-р Боряна Делийска, дмн, Клиника по нефрология към УМБАЛ "Царица Йоана - ИСУЛ", гр. София.
В презентацията на проф. Делийска участниците в конференцията имаха възможността да сверят знанията си, както и да се запознаят с представените клинични случаи.
Темата: "Най-чести заболявания на щитовидната жлеза" беше представена от проф. д-р Михаил Боянов, дмн, Клиника по ендокринология и болести на обмяната, УМБАЛ "Александровска", гр. София.
Проф. д-р Михаил Боянов, дмн
Клиниката, диагностиката, контролът на заболяванията, взаимодействието с тесните специалисти - ендокринолози, проследяването на пациентите бяха представени от гледна точка на дейностите в Общата медицинска практика.
В лекцията „Лимфаденомегалия - клинико-диагностичен подход” на доц. д-р Юлиан Райнов, дм, ВМА, гр. София, Клиника по хематология, бяха представени видовете лимфаденомегалии, диагноза, лечение, терапевтични подходи и др.
Доц. Юлиян Райнов